+90(216) 581 49 49 phone
Haulotte ve Acarlar Türkiye'nin en büyük altyapı projelerinde

Haulotte ve Acarlar'ın 10 yıllık iş ortaklığı sayesinde, Türkiye'nin uzun zamandır beklediği başkent Ankara ile ticaret başkenti İstanbul arasındaki yüksek hızlı tren hattında, çok sayıda Haulotte Makaslı Platform ve Dizel Eklemli Platformun kullanıldığı yeni bir başarı hikayesi doğdu.
Bu sembolik hattın yanı sıra, Türkiye'nin genişleyen hızlı tren hattı ağı ülke çapında 21 yeni istasyonu da içerecektir ve Hükümetin demiryolu faaliyetlerinin üretkenliği ve etkililiğini arttırarak demiryolu taşımacılığının payını arttırma planları açısından temel bir unsuru oluşturmaktadır.

2016 yılında tamamlanması planlanan Ankara istasyonu, Ankara'daki en önemli ve en büyük kamu binalarından biri olacak ve başlangıçta 20.000 yolcuya hizmet verecektir ancak yakın bir gelecekte kapasitesinin 50.000'e çıkartılması planlanmaktadır. Haulotte'nin Türkiye'deki bayisi olan Acarlar Makine bu istasyonun inşa edilmesine katkı sunmak için son aylarda çok sayıda ünite tedarik etmiştir. Bunlar arasında en çok kullanılanlar dizel Makaslı platformlar H15SX ve H18SX, dizel eklemli platformlar HA18SPX ve H43TPX ve 43 m'lik dizel Teleskopik platformdur.

Haulotte H15SX ve H18SX, 500 kg kapasiteli çift uzatma ve ergonomik ve geniş bir tasarıma sahip platformları sayesinde göreve tam olarak uymuştur. Hidrolik Diferansiyel Kilidi ve mükemmel yol tutuşu sağlayan 4WD, engebeli arazide sürüşte çekişi önemli ölçüde arttırmaktadır. HA18SPX, çalışma alanı ve 360° kesintisiz dönebilen döner tablası sayesinde yüksek bir esnekliğe sahipken; H43TPX, en zorlu çalışma alanlarına erişecek ve zaman verimliliği ve üretkenliği arttıracak şekilde tasarlanmıştır.

Yüksek hızlı trene ek olarak Haulotte ve Acarlar, Türkiye'deki diğer büyük altyapı projelerine birlikte katkı yapmaya devam etmektedir. Osman Gazi köprüsü bunlardan biridir ve kısa süre önce son köprü tabliyesinin yerleştirilmesiyle tamamlanmıştır. Köprü, orta açıklığının uzunluğuyla dünyanın dördüncü en uzun asma köprüsü olacak ve İstanbul ile İzmir arasındaki seyahat süresini dokuz saatten üç buçuk saate düşürecektir.Köprünün inşaatına 2013 yılında başlanmıştır ve 2016'nın ortasında açılması planlanmaktadır.

Köprünün yapısını oluşturmak ve çelik kirişleri yerleştirip monte etmek için çok sayıda Haulotte Akülü ve Dizel Makaslı Platform kullanılmıştır. Bunlar, 450 kg kapasitesiyle Compact 12 ve engebeli arazi özellikleriyle tanınan bir dizi HA41PX-NT ünitesidir.

E-Bültene şimdi kayıt olun, haberler ve duyurular e-posta kutunuza gelsin !